13 pasakų apie raganas: su dailininko Ojaro Mašidlausko iliustracijomis

0 Atsiliepimas (-ai)

Knygą sudaro 13 pasakų apie raganas su detaliomis ir spalvingomis dailininko Ojaro Mašidlausko iliustracijomis. Ragana lietuvių tautosakoje - dažnu atveju, blogus kėslus ir suktybes simbolizuojanti būtybė. Šio leidinio tikslas - perteikti pasakas vaikams su humoro gaida, siekiant pristatyti subtilesnį raganų įvaizdį ir iš esmės supažindinti su jų atsiradimo istorija.


Bendra Informacija
Leidėjas: Maketonas
Išleidimo metai: 2020
Formatas: 2.2 x 26.5 x 25.5 cm
Viršelio tipas Kietas
Puslapių skaičius 80
ISBN 9786099610221
9,99 EUR
Su mokesčiais
Turime sandėlyje:

Pirkti

Šiame 13 pasakų rinkinyje pateikiamas subtilesnis raganų įvaizdis ir iš esmės supažindinama su jų atsiradimo istorija. Knygos tikslas - atgaivinti lietuvių liaudies pasakas apie raganas, šiek tiek sušvelninant jų aštrų ir kartais gana žiaurų turinį bei perteikti jas vaikams su humoro gaida. Pasitelkiant mokslininko - etnografo Arūno Vaicekausko įžvalgas, pateikiamas knygos įvadinėje dalyje, dailininko, tapytojo, iliustruotojo Ojaro Mašidlausko vaizduotę, detaliai atvaizduojant kiekvienos pasakos vingius, paskiriant kiekvienai iliustracijai atskirą knygos atvartą, redaktorės, meninės kalbos korektorės Birutės Talandienės profesionalumą bei plačias grafinių dizainerių ir maketuotojų galimybes, visa tai apjungiama į modernų leidinį, dominantį tiek mažą, tiek vyresnio amžiaus asmenį.

Viršelyje dominuojantys juodai balti atspalviai sukuria modernų, šiuolaikinį vaizdą ir yra atsvara spalvingoms, vaizdingoms ir išsamioms vidinėms iliustracijoms. Liaudies pasakos pateikiamos šiuolaikiniams vaikams tinkamomis istorijomis, žiaurūs epizodai sušvelninami, juos paverčiant magiškais įvykiais bei stebuklais.

Eliminuojami nuogastavimai skaityti vaikams žiaurią liaudies literatūrą. Knygoje „13 pasakų apie raganas“ išlaikyta riba tarp autentiško liaudies stiliaus ir nudailinimo.


Scroll